Výprodej skladů
Adidas
pánské boty Adidas dámské boty Adidas kopačky Adidas pánské oblečení Adidas dámské oblečení Adidas pánská trička Adidas dámská trička Adidas
Nike
pánské boty Nike dámské boty Nike kopačky Nike pánské oblečení Nike dámské oblečení Nike pánská trička Nike dámská trička Nike
tašky a kabelky Nike
Reebok
pánské boty Reebok dámské boty Reebok pánské boty Reebok Classic dámské boty Reebok Classic pánské oblečení Reebok dámské oblečení Reebok pánská trička Reebok dámská trička Reebok
Puma
pánské boty Puma dámské boty Puma kopačky Puma pánské oblečení Puma dámské oblečení Puma pánská trička Puma dámská trička Puma
Lonsdale
pánské boty Lonsdale dámské boty Lonsdale pánské oblečení Lonsdale dámské oblečení Lonsdale pánská trička Lonsdale dámská trička Lonsdale pánské mikiny Lonsdale dámské mikiny Lonsdale
Everlast
pánské oblečení Everlast dámské oblečení Everlast pánská trička Everlast dámská trička Everlast pánské tepláky Everlast dámské tepláky Everlast
Umbro
kopačky Umbro oblečení Umbro trička Umbro tepláky Umbro
No Fear
pánské oblečení No Fear pánská trička No Fear pánské mikiny No Fear čepice No Fear

Obchodní podmínky » Péče o obuv
Péče o obuv
 • Při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude obuv převážně používána.
 • Pro pohodlí chůze vyberte správnou velikost a nejlépe vyhobující střihové provedení obuvi. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře nebo tvar obuvi nemůže být důvodem k pozdější reklamaci, nicméně nenošené nevyhovující zboží Vám rádi zdarma vyměníme.
 • Obuv správně nazouvejte, často střídejte, používejte způsobem a v prostředí odpovídajícím její účelovosti, vyvarujte se rozmáčení usňové obuvi poškozující vzhled povrchové úpravy a deformující tvar obuvi.
 • Správné ošetřování a pečlivá údržba prodlužují životnost obuvi.
 • Téměř každá useň je dobarvována do žádoucího odstínu. Při nadměrném pocení nohou nebo při provlhnutí může dojít k zabarvení ponožek. Nezapomeňte, že nerovnoměrná kresba líce a částečná rozdílnost povrchu je charakteristická pro přírodní useň.
 • Záruka výrobku se vztahuje pouze na jakost, výrobní vadu nebo nekompletnost, ale ne na běžné opotřebení (např. patníky musí být vyměněny ihned, jakmile jsou ochozeny). Nelze zaměňovat záruční dobu se životností  výrobku. Při zjištění závady uplatněte reklamaci bez zbytečného odkladu.

Návod na ošetření a udržování jednotlivých druhů obuvi:

 1. Povrch obuvi z hladých usní zbavte nečistot vhodným kartáčkem, měkkým hadříkem, případně vlhkou houbu. Suchou useň lehce nakrémujte a vyleštěte textilem. Používejte zásadně krémy určené na usňovou obuv, téměř univerzální použití mají směsné krémy. Oživení vzhledu usně bez leštění lze docílit samoleštícími emulzemi. Hladké i vlasové usně doporučujeme již před prvním použitím impregnovat k docílení vyšší vodoodpudivosti vrchového materiálu.
 2. Povrch vlasových usní - velurů a nubuků - jemně kartáčujte bez vydírání vlasů, znečištění lze rovněž odstranit ošetřením měkkou bílou mazací pryží nebo krepou, dále lze použít k vyčištění obuvi z vlasových usní k tomu určených čistících prostředků. K barevnému oživení povrchu slouží speciální barvy na tyto materiály. Vlasová useň se nikdy nekrémuje.
 3. Povrch lakových usní je choulostivý na mechanické poškození (odření), chemické vlivy, rozmáčení a teploty pod bodem mrazu. Běžné nečistoty a prach odstraňte měkkým hadříkem za sucha nebo mokra. K ošetřování lakové obuvy slouží krémy a čistící prostředky na lakové usně.
 4. Obuv zhotovenou z mazaných usní je vhodné ošetřit k tomu určenými mazadly a oleji. Tím se nahradí úbytek tuku z usně, useň se změkčí, zvláční a naimpregnuje. Ošetření se provádí vždy jen u suché obuvi. Velmi světlé usně obvykle po aplikaci mazadel mírně ztmavnou.
 5. Povrch obuvi z plastů, koženek a poromerů se snadno čistí vodou a po opláchnutí se vytře měkkým, suchým a čistým hadříkem. Na obuv z těchto materiálů se nesmějí používat běžné krémy a leštidla!
 6. Pryžová obuv - gumáky, galoše, přezůvky se rovněž umývá vlažnou vodou a následně se nechá volně oschnout. Vnitřní část se udržuje v dobrém stavu pravidelným volným vysoušením potu a střídáním vložek.
 7. Textilní obuv se čistí jemným kartáčováním a podle druhu textilu a povahy znečistění také vytíráním za vlhka. Textivní obuv doporučujeme impregnovat a čistit k tomu určenými prosředky. Textilní obuv se nepere.
 8. Do uzavřené - nejlépe usňové obuvi po vyzutí patří napínáky, které udržují tvar a brání deformaci obuvi.
 9. Usňová, textilní ani obuv ze syntetických materiálů s konfekčním šitím není vodotěsná! Promáčená obuv se nesmí sušit v kontaktu ani v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů! Nejvhodnější je sušení mokré obuvi vyložené papírem při teplotách 30° C.
 10. Pozor - některé výrobky vyžadují zvláštní způsob údržby a užití, na což je uživatel upozorněn speciálnímk (nikoliv jen tímto obecným) návodem. V případě nejasností ohledně použitých materiálů a způsobu péče o obuv nás kontaktujte.
 11. Před každým použitím krémů, čistících a impregnačních prostředků na obuv ověřte, zda je výrobek vhodný na daný druh obuvi. Dodržujte pokyny výrobců těchto prostředků.
 12. Pro Vaši informaci uvádíme závěrem přehled piktogramů užívaných pro označení materiálů používaných na obuv:

NzBmND